Spotkanie z Komisarzem Wojciechowskim – Zduny, łódzkie

09.05.2022

agrounia.pl - news

AGROunia była największą reprezentacją rolników na spotkaniu, które w zamyśle miało być partyjną ustawką. Na sali obecne były osoby z bliskiego otoczenia Komisarza, działacze PiS oraz garstka zaproszonych rolników.

Głównym zamysłem spotkania była promocja Zielonego Ładu. Pomimo licznych pytań ze strony rolników, Komisarz nie chciał uczestniczyć w dialogu tłumacząc, że nie jest to odpowiednie miejsce i czas na analizy. Dyskusja nie przyniosła zatem żadnych efektów.

Komisarz przyznał, że pesymistycznie patrzy na to, co dzieje się w rolnictwie i obawia się pogorszenia sytuacji z czasem. Padły kontrowersyjne wypowiedzi:

 „– To jest wszystko pewien plan, na końcu którego rolników ma nie być. Wystarczą korporacje. Kiedyś świnie hodowało milion rolników, potem 200 i 100 tysięcy. A na końcu wystarczy 5 wielkich korporacji, które wszystko załatwią. Rolnicy będą tylko robotnikami. Ja wiem, że tak jest.” – powiedział Wojciechowski.

Komisarz nie był w stanie przedstawić żadnych rozwiązań ani długofalowego planu działań dla polityki rolnej. Zderzyliśmy się z urzędniczą bezradnością.

Zniecierpliwieni współpracownicy i organizatorzy spotkania reagowali bardzo nerwowo i próbowali zagłuszać i przerywać rzeczowe wypowiedzi działaczy AGROunii.

 

Podsumowanie spotkania: https://fb.watch/daq2QG1GgZ/

Powrót do listy aktualności