Rolnicy zablokowali drogę. Brodnica, woj. kujawsko-pomorskie

25.08.2021

agrounia.pl - news

25 sierpnia o godzinie 9:00 rolnicy z AGROunii rozpoczęli blokadę w Brodnicy (rondo przy Bosmanie, skrzyżowanie DK15). Blokada trwała do godziny 20:00. 


- Nikt nie chciał z nami rozmawiać. Kolejny raz lekceważy się nas. To był pierwszy strajk w Brodnicy, na pewno nie ostatni. Zapowiadamy, że będą kolejne. Będziemy walczyć o nasze rodzinne gospodarstwa do skutku, bo rząd nie chce rozmawiać z polskimi rolnikami, rozmawia tylko z korporacjami  - mówił Piotr Grodzki, organizator protestu.
 

W Brodnicy pojawili się działacze z AGROunii Warmia i Mazury, by wesprzeć swoich kolegów. 
 

- Nie jesteśmy  tu po to, żeby stać i się bawić. Jest bardzo źle, rolnicy wychodzą na drogi w całej Polsce, jednoczymy się wszyscy. Już niedługo nie będą to tylko rolnicy, wiele grup społecznych widzi, że w Polsce dzieje się źle, a tak być nie powinno, nie to nam obiecano. Obiecali, że będą dbali o nas, o wieś, o cały kraj, a nasz rząd tego nie robi, nie chce z nami rozmawiać, ucieka przed nami, jak szczury chowają się po kątach. Jeżdżą na jakieś ustawki i mówią, że jest bardzo fajnie i wspaniale, a tak nie jest. Nie da się dłużej rzeczywistości zakłamywać. Kłamstwo ma krótkie nogi - Piotr Kamiński, działacz AGROunii. 


Relacje z Brodnicy:

https://fb.watch/7EX-H7AcpC/
https://fb.watch/7EZs7qNYAu/
https://fb.watch/7EZsXdSuoo/
 

Powrót do listy aktualności