Przekazaliśmy 35 tys. zł dla pana Rafała, który stracił gospodarstwo przez wichurę.

30.03.2022

agrounia.pl - news

Byliśmy dziś w gospodarstwie u pana Rafała w Młodzikowie.
Wiecie, że na placu za nami jeszcze ponad miesiąc temu stała stodoła? Niestety nawałnica jaka przeszła jednej nocy w połowie lutego zrównała ją z ziemią, a z reszty budynków zrzuciła dachy!
W jednym z nich było ponad 50 krów, one zostały bez dachu nad głową! Teraz jest szansa, że będzie jakże bardzo potrzebne nowe pokrycie budynku.

To była bardzo pechowa noc, w wielu miejscach Polski silny wiatr, trąby powietrzne zniszczyły bardzo dużo budynków.
Wtedy postanowiliśmy, że zorganizujemy zrzutkę. Tak więc uczyniliśmy. 1155 osób przekazało pieniądze i udało się zebrać ponad 70 tyś zł! Utworzyliśmy nasz wewnętrzny Fundusz Stabilizacyjny.

Dziś w imieniu wszystkich składających się osób przekazaliśmy pieniądze pierwszemu gospodarzowi. Przekazaliśmy 35 tyś zł.
Jeszcze w tym tygodniu przekażemy pieniądze kolejnemu gospodarstwu. W całej tej smutnej historii to jeden z radośniejszych dni dla poszkodowanego rolnika. To wszystko dzięki wam i dzięki działaczom AGROunii, którzy zawsze są na posterunku.

Wielka szkoda, że nasi politycy bardzo obojętnie przyglądają się takim tragediom. Przed wyborami obiecują nam cuda, a później.. no właśnie. Mimo, że pan Rafał miał wykupioną polisę ubezpieczeniową do dziś od ubezpieczyciela nie dostał ani złotówki.
Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważna jest produkcja żywności. Szkoda, że w takich chwilach nasi ministrowie mają jedynie buzie pełne pustych frazesów, a pomagać nie chcą. Takie sytuacje pokazują, że w Polsce jest potrzebny Fundusz Stabilizacyjny, który będzie uruchamiany w takich sytuacjach

Powrót do listy aktualności