Przejazd traktorów. Kalisz-Ostrów oraz Ujście-Piła, woj. wielkopolskie 

25.08.2021

agrounia.pl - news


25 sierpnia o godzinie 9:30 działacze AGROunii rozpoczęli przejazd traktorów w miejscowości Ociąż. Rolnicy poruszali się drogą krajową numer 25 na trasie Kalisz - Ostrów. 

- Ciągle rząd nas ignoruje i nie zauważa naszych problemów. To jest jakiś skandal. Przyjechaliśmy tu po raz kolejny i kolejny raz, musimy blokować drogi. Problemów w rolnictwie jest od groma, od ASF i ptasiej grypy, poprzez ciągły niekontrolowany przywóz żywności z zagranicy. Nie chodzi już tylko o warzywa, ale o mięso. Problemy stale są nierozwiązane - mówił Karol Frąszczak, koordynator AGROunii. 

- Chcemy, aby Polska znalazła w końcu dobry i skuteczny pomysł na zwalczanie  wirusa ASF. My rolnicy mamy z tym styczność na co dzień, możemy pomagać, możemy rządowi dawać wskazówki. Tylko oni nie chcą się z nami spotykać. Pieniądze, które były w rezerwie budżetowej na ten rok skończyły się w maju. Mieliśmy ponad 330 ognisk ptasiej grypy, ponad 100 ognisk ASF i pieniądze się skończyły. Na ten moment w krajowym budżecie brakuje 750 milionów zł - mówił Mateusz Kacperkiewicz, działacz AGROunii. 

25 sierpnia o godzinie 12:00 działacze AGROunii rozpoczęli także przejazd traktorów od Ujścia do Piły (DK 11). 

Relacja:
https://fb.watch/7FY0VQXaTS/
 

Powrót do listy aktualności