List otwarty do posłów i senatorów: 40 proc. Funduszu Odbudowy ma trafić na polską wieś

18.03.2021

agrounia.pl - news

AGROunia robi sprawdzian dla posłów i senatorów, dla opozycji i dla partii rządzącej ws. Krajowego Planu Odbudowy.

Mówimy jasno: pieniądze mają trafić do ludzi, a nie do korporacji.

 

Pieniądze na polską wieś

 

Posłowie i senatorowie powinni stawiać warunki, a nie brać na ślepo pieniądze z UE.

Wszyscy jesteśmy świadkami zamachu na pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy.

Zły podział funduszy pogłębi przepaść między miastem, a wsią. Wzmocni przewagę korporacji. Wzbogacą się spółki zależne od władzy i jej sprzyjające. AGROunia mówi jasno: 40 procent z Krajowego Planu Odbudowy ma trafić na polską wieś.

 

 

"Hasło pieniądze z UE- paraliżuje polityków. Chcą brać je na ślepo. My mówimy: bierzemy, ale stawiamy warunki. Trzeba stawiać warunki." - powiedział podczas konferencji prasowej Michał Kołodziejczak z AGROunii.

 

Sprawdzam!

 

W obecnym kształcie to nie jest plan odbudowy, a plan przebudowy. PIS chce sobie poustawiać klocki wedle własnego „widzimisię”. Pogłębić podziały. Rolnictwo ma zostać zniszczone. Premierem jest Piotruś pan – który zajmuje się elektrycznymi samochodzikami, a nie umie zająć się produkcją żywności.

 

 

Premier nie chciał odpowiedzieć na pytania.

Dlatego – apelujemy teraz do posłów i senatorów– otwórzcie oczy.

Mówimy: sprawdzam.

 

Żądamy, by posłowie i senatorowie poparli pomysł AGROunii, by 40 procent pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy trafiło na wieś

 

W Krajowym Planie Odbudowy muszą być konkrety

 

„Żądamy od opozycyjnych posłów i senatorów RP uzależnienia poparcia w głosowaniach nad ratyfikacją „Planu Odbudowy” od przyznania pieniędzy rolnikom i mieszkańcom gmin wiejskich. Fundusze te mają gwarantować odbudowę i rozwój – powinno to być 40% ogółu dostępnych środków. W razie ich nie przyznania żądamy od państwa odmowy zgody na ratyfikację umowy z UE - żądamy, żebyście państwo wówczas głosowali przeciw!” - napisał Michał Kołodziejczak, lider AGROunii w liście do posłów i senatorów.

 

Poniżej publikujemy list otwarty do parlamentarzystów.

 

 

 
Powrót do listy aktualności