Konferencja: Rząd wykonał jedno zadanie AGROunii, czas na drugie

12.01.2022

agrounia.pl - news

 

 

“Rząd PiS nie ma pomysłu na walkę z drożyzną, nie ma strategii na pomoc w rolnictwie. Trzeba jasno powiedzieć: teraz łatają dziury. Jak obserwuję ruchy PiS, to wygląda jak odbijanie się pijanego od ściany do ściany, tu coś wymyślą, tam coś wymyślą, a to w żaden sposób nie przekłada się na to, co będzie miało efekty już w najbliższym czasie” - mówił dziś na konferencji Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. 
 

Konferencja prasowa odbyła się dziś pod siedzibą PiS w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej. Brali w niej udział Michał Kołodziejczak, lider AGROunii oraz rolnicy, działacze AGROunii z różnych części kraju. 
 

“Dużo się mówi od wczoraj, że VAT na żywność został zmniejszony. Czy to przełoży się na niższe ceny żywności? Nie mamy wątpliwości, że nie będzie to miało żadnego wpływu na ceny żywności w sklepach. Wczoraj premier Morawiecki prosił handlowców, korporacje, by opuścili cenę o 5%, bo nie będzie VAT-u. Nie mamy wątpliwości, że korporacje tego nie zrobią. Wiemy, że jest to krwiopijczy biznes, nad którym Morawiecki nie ma żadnej kontroli” - dodawał Kołodziejczak. 
 

Poruszyliśmy temat obniżenia VAT-u na nawozy- naszego postulatu sprzed dwóch miesięcy.

Rolnicy NIE ufają PIS-owi. Musimy zabezpieczyć interesy ludzi. Nie zgadzamy się na myk: obniżenie VAT-u, podwyższenie marż na nawozy. (i tak wyjdą na "swoje")
 

“Dziś dajemy zadanie Morawieckiemu- wprowadzenie cen preferencyjnych dla polskich rolników na nawozy. Nie dopłacajcie nam, ale zróbcie wszystko, żeby te nawozy były tanie. Już nachapaliście się wystarczająco dużo pieniędzy w spółkach Skarbu Państwa, nie zarabiajcie na nas”- mówił lider AGROunii. 

 

Zrobimy wszystko, by jedzenie dla ludzi było w normalnej cenie.


Relacja: 
https://fb.watch/ausLXBXpY4/


Powrót do listy aktualności