Blokada Helu. JESTESMY Z RYBAKAMI.

24.07.2021

agrounia.pl - news

Chore przepisy niszczą rybołówstwo i rolnictwo. Rolnicy dziś solidaryzują się z rybakami. Grupa działaczy AGROunii przyjechała do Władysławowa. Tam chodząc po pasach blokowali wraz z rybakami przejazd samochodów. Flagi AGROunii powiewały podczas strajku. Rybacy dziękowali za solidarność.

Rybacy od 2020 roku nie mogą łowić ryb. Zostało im to zakazane. Tak samo jest w przypadku rolników. Przepisy nie pozwalają nam pracować. Podczas choroby ASF zamyka się chlewnie, wybija się świnie i bezduszni urzędnicy dają zakaz chowu. Nie możemy godzić się na to, by wykańczana była nasza gospodarka, a polskie firmy/ gospodarstwa były zamykane.

-Kto będzie następny? Może zamkną Twoją firmę? Może Ty stracisz jedyne źródło dochodu?- pytali działacze AGROunii na proteście.

Blokada Helu to krzyk rozpaczy rybaków. Rząd obiecał pomoc, a zostawił samych sobie. Rząd nie wywiązał się z zawartego porozumienia. Zamiast rozmawiać, ucisza rybaków.

Działania premiera i rządu doprowadziły rybaków do wyjścia na ulicę i to rząd jestodpowiedzialny za blokadę, za korki, za brak pracy, za brak możliwości zarabiania.

Nagrania:

https://fb.watch/7tRRgcALpg/

https://fb.watch/7tRUOf3r_W/

Powrót do listy aktualności