AGROunia w Rzeszowie!

09.06.2021

agrounia.pl - news
Kaczyński oszukał rolników, oszuka też rzeszowian - powiedział Michał Kołodziejczak na konferencji prasowej w Rzeszowie.
Nie ma naszej zgody na pomijanie tematów zdrowej, polskiej żywności w żadnej kampanii wyborczej.
 
Dziś – to tu kandydaci na prezydenta NIE upominają się o rolników, zdrową żywność, o konsumentów. DLATEGO robi to AGROunia.
 
WZYWAMY kandydatów na prezydenta do odpowiedzi na pytania: Jak chcą zapewnić swoim mieszkańcom zdrową, polską żywność?
Jak to zrobią, kiedy w okolicach upadają kolejne gospodarstwa rolne, a rolnika chce wcisnąć się do skansenu- odbierając mu możliwość normalnej pracy. PROBLEM WSI, zaczyna się w mieście.
 
Dziś AGROunia zorganizowała konferencje prasową na rzeszowskim rynku. Poszliśmy też na lokalny targ, rozdawaliśmy AGROgazetę o patologiach handlu. W rozmowach usłyszeliśmy to, co zawsze: mieszkańcy Rzeszowa chcą kupować od rolników, a nie w supermarketach. Targów jest niestety za mało, jest utrudniony dostęp.
 
Złożyliśmy tez kwiaty przed tablicą upamiętniającą Porozumienia rzeszowsko-ustrzyckie. To tu narodził się niezależny związek zawodowy ROLNIKÓW.
 
To tu chłopi okupowali Dom Kolejarza przez ponad 1,5 miesiąca. I właśnie tracimy to dziedzictwo. Dziś związki zawodowe istnieją, ale nikt ich nie słucha. Odebrali nam głos. AGROunia wielokrotnie zwracała się z prośbami o spotkanie do ministrów, premiera. Nie odpowiadają nawet na pisma.
 
Konferencja prasowa:
 
Powrót do listy aktualności