48-godzinna blokada. Wólka Zastawska, woj. lubelskie

24.08.2021 

agrounia.pl - news


24 sierpnia o godzinie 8:00 działacze AGROunii rozpoczęli 48-godzinną blokadę w miejscowości Wólka Zastawska (droga nr 76). Była to wyjątkowa blokada, na której pojawili się producenci mleka, których także dotykają problemy, rosnących kosztów produkcji. 

- Stanęliśmy tutaj, żeby pokazać, w jak rozpaczliwej sytuacji są rolnicy z całej Polski. W tej chwili trwa dramat i eksterminacja polskich gospodarstw rolnych. Sytuacja jest bardzo trudna i nie poprawia się. Zapowiedzi rządu o pomocy dla rolnictwa, to są bajki. Walka z ASF leży, walka z ptasią grypą leży. Gospodarstwa czekają na odszkodowania, pieniędzy nie ma, a gospodarstwa bankrutują - mówił Jarosław Wojtaszak, działacz AGROunii. 

Drugiego dnia blokady w Wólce Zastawskiej pojawił się lider AGROunii, Michał Kołodziejczak. 

- Dziś mamy do czynienia z drożyzną. Duża część społeczeństwa myśli, że jest drożyzna w sklepach, to i rolnicy więcej zarabiają. Jest całkiem odwrotnie, od nas kupuje się coraz taniej i u nas koszty rosną, a konsumenci kupują coraz drożej. Dzisiaj nie ma związków, organizacji, które razem staną z rolnikami, którzy są dzisiaj na ulicy i trzymają sztandary AGROunii - mówił Michał Kołodziejczak. 

Relacje z Wólki Zastawskiej:

https://fb.watch/7EZLyab-h7/
https://fb.watch/7F0atyKQle/
https://fb.watch/7F0eab7lIu/
https://fb.watch/7F0hxiuKTn/
https://fb.watch/7F0iPTQwFg/
 

Powrót do listy aktualności