48-godzinna blokada. Srock, woj. łódzkie

24.08.2021

agrounia.pl - news24 sierpnia o godzinie 8:00 działacze AGROunii rozpoczęli 48-godzinną blokadę w miejscowości Srock (rynek). 

- Jesteśmy w Srocku koło Piotrkowa Trybunalskiego w największym zagłębiu produkcji trzody chlewnej. Jest tu ogromny problem ze zbytem, z ASF, który panoszy się po kraju. Mamy jeden główny postulat - rozmowa z premierem. Mamy także szereg innych postulatów, w tym odszkodowania w związku ze stratami spowodowanymi wystąpieniem ASF, czy grypy ptaków, czy innych chorób zakaźnych. Rząd musi wziąć odpowiedzialność za to, że walka z chorobami zakaźnymi jest nieudolna, nie przynosi efektów. Nic się nie dzieje w tej kwestii, od siedmiu lat rząd polski walczy z ASF i nic się nie zmienia, a nawet jest coraz gorzej, kolejne gospodarstwa upadają  - mówił Piotr Kołodziejczak, działacz AGROunii we wtorek. 
 

Pierwszego dnia protestu w Srocku pojawił się Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. 

- W tym miejscu poseł Macierewicz kolejny raz spotykał się z rolnikami, obiecywał, że rozwiąże sprawę ASF, ale niestety, kolejny raz były to obiecanki i nic więcej. My dziś czujemy się już bardzo zmęczeni, odbijamy się od polityków, od tych, którzy tu rządzą, jak od ściany. Widzę ludzi, którzy rządzą i nie robią sobie nic z problemów. Co jakiś czas ktoś mówi, że rolnicy z niezadowoleniem wychodzą na ulicę, to nie jest niezadowolenie. To są realne problemy. Ludzie nie mogą normalnie sprzedawać świń, nie mogą wstawiać świń do swoich chlewni. Sytuacja jest o tyle gorsza, że czas upływa, miało się coś zmienić, a nic się nie zmienia - mówił Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. 

Relacje ze Srocka:

https://fb.watch/7FUMqVZ7n-/
https://fb.watch/7FUNmwF4mm/
https://fb.watch/7FUNYRIi7V/
https://fb.watch/7FUOs2adpc/
https://fb.watch/7FUO-6QMTZ/
https://fb.watch/7FUPBhXb4p/
 

Powrót do listy aktualności