48-godzinna blokada. Radzyń Podlaski, woj. lubelskie

24.08.2021

agrounia.pl - news


24 sierpnia o godzinie 8:00 działacze AGROunii rozpoczęli 48-godzinną blokadę w miejscowości Radzyń Podlaski (DK19 na wysokości skrzyżowania z DK63 w kierunku Sławatycz). 

 

- Dzisiaj głównym powodem, dla którego tu jesteśmy, to brak rozmów z premierem. Ministra nie mamy. Nie mamy się co się do niego zwracać, bo w ogóle jest odcięty od wsi. Chcemy rozmawiać z premierem - mówił Andrzej Waszczuk, działacz AGROunii. 

 

- Wcale nie jest przyjemnie stać w deszczu, w zimnie na drodze, ale to jest ostateczność, żeby użytkownicy dróg, którzy jadą i mają utrudnienia, zastanowili się, dlaczego rolnicy wyszli na drogę - mówiła Ewa Szydłowska z AGROunii. 

 

Drugiego dnia w Radzyniu Podlaskim pojawił się Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. 

 

- Dziś zapraszamy Mateusza Morawieckiego na zakupy. Możemy iść sami, bez kamer. Chcemy nakłonić premiera Morawieckiego, żeby poszedł i zobaczył, jakie są ceny, które płacą dzisiaj Polacy za żywność. Ceny będą tylko wyższe. Panuje drożyzna. To premier ponosi odpowiedzialność, że Polacy muszą coraz więcej płacić za jedzenie, a nam nie opłaca się tego produkować  - mówił w Radzyniu Podlaskim Michał Kołodziejczak. 

 

Także w Radzyniu Podlaskim AGROunia zwracała uwagę na zapaść służby zdrowia w Polsce. Podczas konferencji pojawiła się z nami mama Zuzi, której rząd obiecał pomoc, a zostawił samą z chorobą córki. 
 

Relacje z Radzynia Podlaskiego:

https://fb.watch/7EZOO6PrMU/
https://fb.watch/7E_AEb17zG/
https://fb.watch/7E_F-s51bE/
https://fb.watch/7E_K3MEk95/
https://fb.watch/7E-uytv-F3/
https://fb.watch/7E_Lk3QYTd/

Powrót do listy aktualności