24-godzinna blokada. Rzeszów, woj. podkarpackie

24.08.2021

agrounia.pl - news24 sierpnia o godzinie 9:00 działacze AGROunii rozpoczęli 24-godzinną blokadę w Rzeszowie (DK 97 Aleja Żołnierzy I Armii WP na odcinku pomiędzy Rondem Pobitno a rondem Jacka Kuronia włącznie z oboma rondami). 

- Dzisiaj rozpoczęliśmy blokadę. To nie jest nasza złośliwość, że chcemy komuś utrudnić życie. To jest nasz krzyk rozpaczy. My nie chcemy umierać w ciszy w naszych gospodarstwach, a tak się dzieje.  My chcemy pokazać, że problem w rolnictwie jest ogromny. O tym się nie mówi. My nie mamy z kim rozmawiać. Premier i minister rolnictwa objeżdżają cały kraj, robią sobie wycieczki i robią cyrk. Pokazują rolnictwo swoimi oczami, ale to nie jest nasze rolnictwo. To nie jest rolnictwo takie, jakie my znamy. To nie jest rolnictwo z naszymi problemami. Co to są za konferencje, kiedy premier, czy jego świta, wypożyczają sprzęt, żeby dobrze wyglądał na szklanym ekranie, bo premier wstydzi się tego, na czym my pracujemy. Rolnicy są to ludzie bardzo dumni i pracowici. My nie powinniśmy tu dzisiaj stać, bo my mamy, co robić. My się pracy nie boimy. My powinniśmy być dzisiaj w naszych gospodarstwach i ciężko pracować.  Tylko chcemy to robić godnie - mówiła Marta Przybyś, działaczka AGROunii. 

W Rzeszowie do protestujących przyjechał prezydent miasta, Konrad Fijołek. Prezydent przyznał, że “trzyma za postulaty kciuki, bo mieszkańcy niekoniecznie chcieliby jeść żywność sprowadzaną ze źródeł, których nie znają”. 

Relacje z Rzeszowa: 

https://fb.watch/7FSN6ySFae/
https://fb.watch/7FSOpvsulS/
https://fb.watch/7FSP5APZQQ/
https://fb.watch/7FSPAQThlk/
 

Powrót do listy aktualności